Podsumowanie kolejki 31.10-04.11

05 listopada o 18:48

To był dobry weekend dla Naszych drużyn. Aż siedem zwycięstw i tylko dwie przegrane. Bilans bramkowy 35:13 pokazuje, że zawodnicy GKS-u starają się grać bardzo ofensywnie i swoją grą cieszą oko kibiców.

To był dobry weekend dla Naszych drużyn. Aż siedem zwycięstw i tylko dwie przegrane. Bilans bramkowy 35:13 pokazuje, że zawodnicy GKS-u starają się grać bardzo ofensywnie i cieszyć oko kibiców.

Pierwszy zespół seniorów występujący w 4-tej lidze, zdobył kolejne ważne trzy punkty w Pniewach. Dobra gra w ofensywie, stworzenie wielu sytuacji bramkowych pozwoliły na uzyskanie korzystnego wyniku. Więcej zimnej krwi i wyrachowania a wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Cieszy, że jest to trzeci kolejny wygrany mecz i trzeci raz strzelamy 3 bramki.

Niestety, drugi zespół seniorów mimo dobrej pierwszej połowy prowadząc 2:1 przegrał ostatecznie  2:6 z NKS Niepruszewo. Wysokie tempo meczu i kluczowe błędy w obronie, które z zimną krwią wykorzystał przeciwnik nie pozwoliły na uzyskanie pozytywnego wyniku. Trzeba wyciągnąć wnioski z gry w obronie i z jeszcze większą determinacją wyjść w następnym spotkaniu.

Trzeci zespół seniorów wywalczył kolejne trzy punkty i coraz bardziej zbliża się do podium. Przeciwnikiem był młody zespół Przemysław Poznań. Po ciężkim i wyrównanym meczu Nasi wygrali 2:0. Szybko strzelona bramka pozwoliła Tarnovii na kontrolowanie gry. Goście nerwowo rozgrywali swoje akcje, co wykorzystała drużyna GKS-u przeprowadzając bramkową akcję. Po drugiej bramce tempo meczu zmalało, nasiliła się ilość prostych błędów w grze obu zespołów.

Reprezentujący nasz klub Junior Starszy w I lidze wojewódzkiej przechodzi ciężkie chwile. Gra w lidze na zapleczu Centralnej Ligi Juniorów to już nie przelewki. Odbija się to w tym sezonie na formie naszych piłkarzy, gdzie drużyna przeplata spotkania dobre ze słabymi. Wierzymy, że zespół „zaskoczy” i na wiosnę zacznie seryjnie zdobywać punkty. W sobotę  po wyrównanym spotkaniu  uległ vice-liderowi Przemysławowi Poznań 2:1. Oba zespoły miały szansę na zmianę wyniku, jednak to gospodarze byli tego dnia lepiej dysponowani.

Drużyna Trampkarzy rozegrał mecz z Chrobrym Poznań w Baranowie. Początek meczu był bardzo nieudany dla naszego zespołu. Dwie straty pod bramką i w konsekwencji to przeciwnik pierwszy zdobył bramkę. Z czasem nasi zaczęli budować poprawnie grę i w konsekwencji wyrównali wynik. Pierwsza połowa skończyła się remisem. Druga część to odmieniona drużyna, która stała się aktywniejsza i uwierzyła w swoje umiejętności. Wykorzystała swoje sytuacje i zdominowała przeciwnika. „Wejście smoka” zaliczyli rezerwowi, którzy strzelili  dwie bramki. Dziś cieszymy się ze zwycięstwa i kolejnych 3 punktów.

Dwa dni, dwa mecze, dwa zwycięstwa, drugie miejsce w tabeli. Tak oto można podsumować drużynę Młodzików występującą w II lidze okręgowej. W czwartek zwycięstwo w Poznaniu z Orlikiem Poznań 1:0, a w piątkowe przedpołudnie zwycięstwo również 1:0 z SPN Szamotuły pozwoliło rozgościć się na podium.  W obu meczach drużyna świetnie wykorzystała stałe fragmenty gry zdobywając zwycięskie bramki. Oczekując na inne wyniki młodzi zawodnicy zajmują obecnie pozycje vice-lidera.Na pewno runda jesienna należy do udanych w ich wykonaniu. W zależności od wyników z innych boisk mamy szansę na awans do I ligi.

Drugi zespół Młodzików występujący w III lidze, składający się z nowych zawodników oraz młodszych graczy ciągle szuka szczęścia oraz „wspólnego języka” na boisku. Niestety, często brakowało „tego czegoś”, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Muszą wyciągnąć wnioski, zacisnąć zęby i walczyć dalej. Jednak tym razem potrafili odwrócić losy meczu, wygrywając po ciężkim spotkaniu z Huraganem Podrzewie 4:3. Cieszy walka do końca, ponieważ w ostatniej minucie meczu zdobyli bramkę dającą trzy punkty.

Grupa Orlików rozgrywająca spotkania Tarnowie Podgórnym na ul. Nowej pokonała 13:0 AS Wronki. Było to typowe spotkanie do jednej bramki. Groźne akcje przeciwnika można policzyć na jednej ręce. Ostatecznie Orliki zajmują drugie miejsce w tabeli, tracąc jeden punkt do Akademii Reissa. Niestety tylko pierwsza drużyna awansuje do wyższej ligi. Warto zauważyć, iż Tarnovia raz zremisowała z nimi po niezwykłym meczu 5:5, gdzie przegrywała do przerwy 4:1, a później wygrała 5:2 na ich boisku.

 IV Liga
Sokół Pniewy 0:3 GKS Tarnovia
KLASA OKRĘGOWA GRUPA ZACH
GKS Tarnovia II 2:6 NKS Niepruszewo
A klasa gr.2
GKS Tarnovia III 2:0 Przemysław Poznań
I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR
Przemysław Poznań 2:1 GKS Tarnovia
II LIGA OKRĘGOWA C1 TRAMPKARZ
GKS Tarnovia 8:2 Chrobry Poznań
II LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK
Orlik Poznań 0:1 GKS Tarnovia
GKS Tarnovia 1:0 SPN Szamotuły
III LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK GRUPA 5
Huragan Podrzewie 3:4 GKS Tarnovia II
III LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 8
GKS Tarnovia 13:0 AS Wronki

back-arrowr Powrót