Podsumowanie rundy jesiennej Żaków i Orlików:

09 grudnia o 18:49

Poniżej prezentujemy podsumowanie rundy jesiennej Naszych Żaków i Orlików.

Żak A – III liga okręgowa F1 (rocznik 2010/2011)

Trener Tomasz Ptaszyński

Najmłodsza drużyna występująca w lidze pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej to Żaki. Zespół składa się z 22 zawodników w większości rocznika 2010. Treningi drużyny to przede wszystkim gry i zabawy rozwijające umiejętności koordynacyjno-techniczne. Najważniejsza jest dobra zabawa i aktywność fizyczna. Żaki ukończyły ligę na trzecim miejscu. Trzykrotnie wygrali swoje spotkania zdobywając razem 27 bramek. Jedno spotkanie zakończyli remisem, co bardzo rzadko spotyka się w tej kategorii wiekowej.

Bilans*: 3-1-8 27:45  -18

Żak B – Liga GKS 2010/2011 (rocznik 2010/2011)
Trener Jakub Kałek

Zespół występuje w lidze GKS – jest to liga „turniejowa”, w której każdy zawodnik jest zwycięzcą. Liczy się przede wszystkim radość dzieci z gry w piłkę nożną. Część zawodników dopiero zaczyna swoją przygodę z piłką nożną. Gra w zespole Żaków pozwala Im na zawarcie nowych znajomości, odkrycie swoich mocnych stron, a przede wszystkim na poznanie podstawowych tajników gry w piłkę nożną.

Orlik A – III liga okręgowa E1 (rocznik 2008/2009)
Trener Artur Dzieciątkowski, asystent Łukasz Stachowiak

Najliczniejsza grupa wiekowa – 45 zawodników. Ze względu na tak dużą liczebność piłkarze zostali podzieleni na dwa zespoły.

Zespół A zajął II miejsce w swojej lidze. Dzięki połączeniu umiejętności i ambicji często narzucali przeciwnikom swój styl gry. Przyniosło to wymierne efekty w postaci wysokiej pozycji w lidze. Warto zwrócić uwagę, że aż czterokrotnie Orliki potrafili podnieść się i odwrócić losy meczu. Najbardziej spektakularnym spotkaniem był mecz z Akademią Reissa (zwycięzca ligi z przewagą jednego punktu). Do przerwy zespół przegrywał 5:1, mimo tego zdołali zremisować to niesamowite spotkanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:5. Sprawdziła się stara piłkarska prawda, że : „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”. Wrażenie robi liczba strzelonych bramek – 79 w 10 spotkaniach.

Bilans: 7-1-2 79:30  +49
Król strzelców : Aleksander Bałut (16 goli), Olgierd Tadych (14), Wojciech Marcinkowski (13)
Najwięcej asyst : Olgierd Tadych i Kacper Pustkowiak

Orlik B – Liga GKS (rocznik 2008/2009)
Trener Oskar Musiała

Drużyna Orlików B występowała tylko w turniejach Ligi GKS. Wyróżniający się zawodnicy mieli okazję sprawdzić się w meczach drużyny Orlików A. Wyróżniający się zawodnicy mają szansę walczyć o miejsce w drużynie A. W tej rundzie aż 8 zawodników zadebiutowało w lidze WZPN-u. Jest to motywujące dla pozostałych zawodników, aby sumiennie i systematycznie uczestniczyć w treningach swojego zespołu.

Już wkrótce kolejne grupy młodzieżowe.

Bilans*: zwycięstwa-remisy-porażki   bramki strzelone:bramki stracone