Półfinał Pucharu Polski w słońcu!

03 kwietnia o 17:19

Jutro o 17:00 w Tarnowie Podgórnym będzie niemal 20 stopni, a na boisko wybiegną piłkarze Tarnovii i Polonii Środa Wielkopolska. Zapowiada się bardzo dobre popołudnie!

W ostatnich latach to właśnie starcia w regionalnym Pucharze Polski przyniosły nam najwięcej emocji. Sezon 2015/16 zakończyliśmy na IV rundzie, przegrywając z Lechem II Poznań 0:3. Jednak już rok później pokonaliśmy ten sam zespół 2:1 i ostatecznie odpadliśmy dopiero w finale na korzyść…Polonii Środa Wielkopolska.

18 października 2017 roku, a zatem w bieżącej edycji PP, ponownie pokonaliśmy drugi zespół przyszłego mistrza Polski (1:0) i awansowaliśmy do ćwierćfinału. Los był łaskawy i skojarzył nas z Płomieniem Przyprostynią, która występuje w niższej klasie rozgrywkowej. Pewnym 2:0 zameldowaliśmy się w półfinale i będziemy chcieli wziąć rewanż za ubiegłoroczny finał!

Zespół gości to zdecydowany faworyt tego starcia. Dość powiedzieć, że wygrali trzy ostatnie regionalne edycje (14/15, 15/16 i 16/17), dwukrotnie w finale pokonując drugi zespół Lecha i ostatnio właśnie Tarnovię. Na co dzień występują w III lidze (grupa II) i obecnie znajdują się dokładnie w środku tabeli. W pewnym sensie będzie to pojedynek byłych piłkarzy Lecha Poznań – w Polonii występuje Luis Henriquez. My mamy Zakiego, Telicha. Jest i Ślusy King. To właściwie trzech na jednego, czyli banda łysego. W pojedynku na byłych piłkarzy Lecha wygrywamy zatem 3:1 i tego samego życzymy sobie na boisku.

Co ciekawe, na zwycięzcę tego meczu w finale prawdopodobnie czekać będzie nasz ligowy rywal, drużyna Mieszka Gniezno. Ich spotkanie z Kotwicą Kórnik zostanie rozegrane równolegle i każdy inne rozstrzygnięcie niż pewna wygrana Mieszka będzie zaskoczeniem.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tego pojedynku z pozycji trybun przy stadionie w Tarnowie Podgórnym. Kibice gości grzeją już autokar, my właśnie malujemy trawę. Niech wygra lepszy!

GKS Tarnovia – Polonia Środa Wielkopolska
4 kwietnia, 17:00