Tarnovia w półfinale regionalnego Pucharu Polski!

W dzisiejszym meczu ćwierćfinałowym bramki Dylewskiego i Telichowskiego dały nam awans do półfinału lokalnych rozgrywek. Byliśmy lepsi od Płomieni Przyprostynia. Czy będziemy lepsi od Polonii Środa Wielkopolska? Czekamy na półfinał!

W pierwszej połowie marca zostały rozegrane wszystkie cztery spotkania ćwierćfinałowe. Na tym etapie rozgrywek los był dla nas łaskawy i zostaliśmy skojarzeni z Płomieniem Przyprostynią, która występuje w klasie okręgowej, a zatem poziom niżej od Tarnovii. Szczęśliwie dla naszej drużyny wyjazdowy mecz został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie za sprawą trafienia Dylewskiego (20. minuta) i Telichowskiego (32. minuta). Tym samym zameldowaliśmy się w półfinale – gdzie czeka nas skok na głęboką wodę.

Wyniki spotkań 1/4:

Pogoń Lwówek 0-3 Mieszko Gniezno
Sokół Pniewy 1-3 Kotwica Kórnik
Huragan Pobiedziska 0-9 Polonia Środa Wielkopolska
Płomień Przyprostynia 0-2 GKS Tarnovia

Powyższe starcia wyłoniły czterech półfinalistów, którzy między sobą rozstrzygną walkę o puchar. Mieszko Gniezno (zdecydowany lider naszej ligi) spotka się z Kotwicą Kórnik (5. miejsce w tabeli), a my ponownie trafiliśmy na III-ligowca – Polonię Środę Wlkp. Dlaczego ponownie? 24 maja 2017 doszliśmy aż do finału regionalnego Pucharu Polski, gdzie zmierzyliśmy się z piłkarzami Środy. Tamto spotkanie zakończyło się naszą porażką 0:3. Drabinka tegorocznego pucharu skojarzyła nas już w półfinale, co jednocześnie jest okazją do rewanżu. Ciekawostka: W Polonii występuje były piłkarz Lecha, Luis Henríquez, który zresztą zdobył bramkę w ćwierćfinałowym spotkaniu z Huraganem Pobiedziska.

Tym razem to my występujemy w roli zespołu z niższego poziomu rozgrywkowego, co znaczy, że będziemy gospodarzem spotkania. Mecz prawdopodobnie zostanie rozegrany 4 kwietnia w … środę.

Dziś cieszymy się z awansu i czekamy na pierwszy tegoroczny mecz ligowy. Od następnego weekendu gramy kolejno z Iskrą Szydłowo, Unią Swarzędz i Gromem Plewiska – to wszystko w marcu. Co ciekawe, w Tarnowie Podgórnym wystąpimy dopiero w meczu pucharowym z Polonią, cały marzec gramy na wyjeździe.