Wracamy bez kontuzji z Szydłowa

Mecz 18. kolejki pomiędzy Iskrą Szydłowo a GKS Tarnovią zakończył się podziałem punktów. Zawodnikom obu zespołów przyszło mierzyć się przede wszystkim z niezwykle trudnymi warunkami atmosferycznymi. Brak kontuzji w naszej drużynie to największy sukces – tego nie mogą powiedzieć jednak piłkarze gospodarzy.

Zima wróciła i pokrzyżowała plany na wielu poziomach rozgrywkowych. Wystarczy powiedzieć, że na ten weekend było zaplanowanych 8 spotkań północnej grupy IV ligi wielkopolskiej, a odbyły się raptem 3. Rozegranie meczów pomiędzy Spartą Oborniki a Lubuszaninem Trzcianką (1:4) oraz Unią Swarzędz a Mieszkiem Gniezno (1:1) było uzasadnione możliwością wejścia na sztuczną murawę. My zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania swoich umiejętności na nawierzchni, której bliżej do betonu niż trawy.

Nadchodzący problem zauważył lokalny Związek Piłki Nożnej, który w tygodniu rozesłał do klubów zapytania, sugerując przełożenie spotkań na inne terminy. W rezultacie spotkania w Dopiewie, Skokach, Wysokiej, Plewiskach i Kórniku nie zostały rozegrane w ten weekend. Drużyna z Szydłowa nie wystraszyła się jednak pogody, sędzia główny użył gwizdka i rozpoczął się mecz, w którym momentami wiatr rozgrywał najlepsze akcje.

Dawid Poznański w 37. minucie skorzystał z siły natury i czymś pomiędzy centrą a strzałem zaskoczył naszego bramkarza. Kibice Tarnovii na odpowiedź czekali bardzo długo. Przyszła dopiero w 89. minucie za sprawą główki Bartka Ślusarskiego. Chwile później arbiter zakończył spotkanie, które jednak z graniem w piłkę nie miało wiele wspólnego.

Był to jeden z najdziwniejszych meczów, jakie mogliśmy obserwować w tym sezonie. Niektórzy piłkarze grali w zupełnie płaskim obuwiu, a nawet w butach biegowych! Prawdopodobnie przez całe spotkanie nie było ani jednego wślizgu(!), a gospodarze zakończyli spotkanie z dwiema kontuzjami, w tym przynajmniej jedną poważną.

W związku z okolicznościami tego meczu cieszymy się, że wracamy z Szydłowa bez kontuzji. Już w najbliższy piątek jedziemy do Grodziska Wielkopolskiego sprawdzić formę kadry U-21 reprezentacji Polski, która kilka dni później rozegra mecz eliminacyjny z reprezentacją Litwy, a my w niedzielę udamy się do Swarzędza zagrać spotkanie 19. kolejki naszej ligi.

Iskra Szydłowo 1:1 GKS Tarnovia
37′ Poznański 1:0